تبلیغات
عشق جاودان ... - معرفی برنامه های نوروزی شبکه تهران
دوشنبه 26 اسفند 1387

معرفی برنامه های نوروزی شبکه تهران

   نوشته شده توسط: سپهر دادرس    نوع مطلب :جورواجور ،نوروز (ویژه) ،

فیلم های برتر و متنوع  سینمایی ایران و جهان ،ویژه برنامه  تحویل سال نو بهاری شو، سریال عید امسال ، سری جدید فیلم های سینمایی كودك و نوجوان (تماشاخانه)مجموعه تصادف ممنوع ،  لحظه های دیدنی ، بهارستان ،جهان نما،چاوش بهار ،هنر دوبله ،امدادحشرات،داستان اردکها،مستند خلیج فارس و.... ازبرنامه های پیش بینی شده برای ایام نوروزمی باشند

گروه های تولیدی معارف ف تفریحات و سرگرمی ، كودك و نوجوان ، سیاسی ، اجتماعی،‌تامین برنامه و فیلم وسریال مجموعه های متنوع و ددنی نوروز ار عرضه می نمایند سریال عید امسال ، ، فیلم های سینمایی (هرروز در دو نوبت ) ، مجموعه سینما خنده ،بهارستان ،تانیایش ،عطر عاشقی،جهان نما،چاوش بهار ،هنر دوبله،ویژه لحظات سال تحویل،تماشاخانه( فیلم های سینمایی كودك ونوجوان )،،تصادف ممنوع،لحظه های دیدنی،امدادحشرات،داستان اردکها،مستند خلیج فارس و.... ازبرنامه های پیش بینی شده برای ایام نوروزمی باشند که شرح مختصر آنها در گزارش زیر ارائه می شود :
گروه فرهنگ و معارف ویژه برنامه های بهارستان ، تانیایش و عطر عاشقی را برای ایام نوروز در نظر گرفته است، ویژه برنامه بهارستان دردو بخش صبح وشب ، صبح به مدت 30 دقیقه با حضور کارشناسانی چون حجج اسلام  نقویان ،صالحی خوانساری ،رنجبر ، معرفت ،دکتر میر باقری ، ،خانم فرهمند پوربه موضوعاتی متنوعی چون آداب معاشرت، صله رحم، دید وبازدید، اخلاق درخانواده، خوشرویی و ... می پردازد، همچنین در میان برنامه هایی كوتاه قبل وبعد از سریال نوروز  به مدت 3 دقیقه با کارشناسی استاد نقویان به آداب نوروز در اسلام پرداخته می شود، برنامه تا نیایش  نیز   با حضور کارشناسانی چون حجج اسلام  میر لوحی ،ابوالقاسمی،رییسی،خانم ها محمودزاده،فیاض بخش ،مهدوی کنی و... درلحظات اذان گاهی ظهر تهیه و پخش میشود .  برنامه عطر عاشقی نیز در سه جمعه نوروز  به مدت  40 دقیقه بصورت ویژه به موضوع تخصصی انتظارو حضرت حجت (عج) می پردازد.
                                                                                            ***

گروه سیاسی شبكه تهران نیز ویژه برنامه جهان نما  در 14قسمت به صورت روزانه  پخش می نماید، محورهای این برنامه عبارتند از:رویکردهای اقتصادی وسیاسی ایران در سال گذشته،سیاست خارجی جمهوری اسلامی ،پرونده هسته ای جمهوری اسلامی،بحران اقتصادی ،سی امین سالگرد انقلاب اسلامی،ایران وآمریکای لاتین،تحولات آفریقا،تحولات سازمانهای بین المللی ومنطقه ای،بررسی تحولات شرق آسیا،آمریکا ،روسیه وقفقاز،تحولات حوزه خلیج فارس در سال گذشته،تحولات شبه قاره وافغانستان وپاکستان،بحران فلسطین ولبنان.
 

                                                                                           ***

  چاوش بهار عنوان برنامه جدیدی از گروه فرهنگی اجتماعی است كه  در15 قسمت  20 دقیقه ای به صورت مستند نمایشی تهیه و پخش می شود
در این برنامه علاوه بربخش نمایشی ، مکان های سیاحتی ،زیارتی ،بازارها،مساجد ،امامزاده ها،روستاها،موزه هاو.....به مخاطبان معرفی می شوند.

 
                                                                                          ***                      
گفتنی است ازاین گروه، همچون سال گذشته، برنامه در شهرنیز  هرروز در دو باکس با محوریت  موضوعات جاری شهر تهران د رایام تعطیلات  نوروز تهیه و پخش می شود.  
                                                                                         
***                                                                                        


_ویژه برنامه لحظات سال تحویل با  بخشهای جالب ومتنوع  ، کاری از گروه ورزش وتفریحات سا لم است  كه اجرای آن را آقایان محمد سلوکی وسعید ابوطالب به عهده دارند، این برنامه به صورت زنده از 9 صبح الی 5 بعد از ظهرروز جمعه 30 اسفند  پخش می شود،
مسابقه پیامك ، گزار ش زنده  از چهار نقطه کشور (خرمشهر،کیش،مشهد،شیراز)،گزارش تولیدی  از منطقه ارس ودونقطه شهر تهران ازجمله  مجلس شورای اسلامی وبرج میلاد ، حضور هنرمندان و چهره های عرصه بازیگری و همچنین شعرا،شخصیت های اجتماعی و سیاسی از مهمترین بخش های  این برنامه زنده است.
                                                                                       ***
ویژه برنامه لحظه های دیدنی به مدت 40 دقیقه هر روز با پخش تصاویر دیدنی دوربین های خانگی ،دوربین مخفی با تلاش یک تیم 25 نفره به تهیه کنندگی محمد روغنی ها وکارگردانی امیر حسین قهرایی چند روز مانده به نوروز میهمان خانه ها  می شود.
                         
                                                                                       ***

گروه کودک ونوجوان شبكه تهران نیز 14 فیلم سینمایی ویژه کودک ونوجوان را در قالب تماشاخانه پخش می کند،،همچنین برنامه جدید تصادف ممنوع از 16 اسفند تا پایان تعطیلات تهیه و پخش می شود،برنامه گروه امداد حشرات که  مجموعه عروسکی جذابی است  نیز در ادامه مجموعه تصادف ممنوع به همراه کارتون های متنوع دیگر مانند  داستان اردکها هرروز به مدت 20 دقیفه از شبكه تهران  پخش می شود


                                                                                      ***                                                                 

مجموعه تلویزیونی" عید امسال "به کارگردانی سعید آقاخانی نوروز 88از گروه فیلم وسریال پخش می شود.
. «عید امسال» در 15 قسمت 35 دقیقه‌ای تهیه  میشود و از روز 30 اسفند ماه تا 14 فروردین از شبكه تهران به روی آنتن خواهد رفت.
:
داستان‌های این سریال را«سعید فرهادی» نوشته است  و بازیگرانی نظیر مجید صالحی، مهران غفوریان، علی صادقی، محسن قاضی مرادی، بهنوش بختیاری، امیر غفارمنش ،شهرام قائدی ،علی صالحی ، بیتا سحرخیز، شایسته ایرانی، فاطمه شكری و نیما جعفری بازیگر نقش كودك در آن ایفای نقش می‌كنند.
داستان مجموعه تلویزیونی «عید امسال» كه از مضمون طنز برخوردار است و درباره اتفاقاتی است كه در ایام نوروز برای یك خانواده رخ می‌دهد، محمود رضوی به همراه محمد مهدی عسگرپور تهیه كنندگی مجموعه تلویزیونی «عید امسال» را بر عهده دارند.
                                                                                     ***
واحد تامین وپخش نیز برنامه های ویژه ای در  ایام نوروز تدارک دیده است:
سری دوم برنامه هنر دوبله با حضور اساتید دوبله ایران در 26قسمت 45دقیقه ای در ایام نوروز پخش می شود.
در برنامه سه نسل از دوبلور ها از جمله  استاد ان کسمایی ،بهرام، رسول زاده،نظامی ،مدقالچیی ،امیر زند،خانم کسمایی به نقل خاطرات و چگونگی ورود خود به هنر دوبله را بیان می نمایند،این برنامه كه هرروز از شبكه تهران پخش می شود با اجرای استاد چنگیز جلیلوند و تهیه كنندگی سعید احمد زاده ارایه می شود
دراین برنامه عباس مطمئن زاده کارشناس دوبله ومحقق برنامه  اطلاعات جامع وکاملی از از هنر دوبله در ایران ارائه می نماید.

                                                                                    ***
مستند خلیج فارس  عنوان برنامه دیگری از گروه تامین برنامه است كه در 13قسمت به بررسی حیات آبی ومنابع طبیعی خلیج فارس می پردازد.این برنامه هرروز پخش می شود .
 
 


                                                                                    ***

    
فیلم های نوروز88

مارهای آناکوندا2،دزد شب ،سرزمین ستمدیده عراق،چند روز مهربانی ،تحت تعقیب،به نام پادشاه،هالک شگفت انگیز ،ودوباره بهار ،عنکبوتهای یخی،چاپلین،مامور انتقال3،کوسه های خشمگین ،تماس تصادفی ،ده هزار سال قبل از میلاد،، ،به  شمال  خوش  آمدید، تله  فیلم  آ ب وآینه ، از بچه ها اجازه بگیرید ،کلاهبراران،در ایام نوروز پخش می شوند.

سه شنبه 87/12/27                         نام فیلم سینمایی : مارهای آناکوندا 2
ساعت پخش : 19                                     محصول کشور آمریكا - 2004
کارگردان : دوآیت اچ لیتل
 بازیگران : جان مسنر، کادی استرایک لند، متیو مارسدن، نیکلاس گنزالس

خلاصه داستان :
یک گروه علمی تحقیقاتی برای یافتن گیاه نادری به اسم ارکیده خونی عازم کشور آسیایی برونئی می شوند . این گیاه دارای یک ماده شیمیایی است که باعث افزایش طول عمر انسانها می شود . گیاه در جنگلهای دور افتاده و خطرناکی می روید که دستیابی به آنجا به راحتی امکان پذیر نیست . اعضای گروه برای رسیدن به منطقه فردی به اسم بیل جانسن که به آنجا آشنایی دارد را استخدام می کنند . بیل بایستی اعضای گروه را از خطرات موجود بر سر راه دور نگه دارد و بزرگترین خطری که آنها را تهدید می کند مارهای آدمخوار و غول پیکر آناکوندا است که ارکیده ها روی آنها اثر گذاشته و آنها را بزرگتر، سریعتر و باهوش تر کرده است .

                                                                                       ***

چهارشنبه 87/12/28                         نام فیلم سینمایی: "دزد شب" 

     ساعت پخش : 13/30                                     محصول کشور : ایران
كارگردان : ایمان افشاریان             بازیگران: ابوالفضل پور عرب،اشکان صادقی ،زهرا سعیدی و...
               
خلاصه داستان:داستان ماجرای دزدی را روایت می کند که یک شب وارد خانه ای می شودودررویارویی با افراد خانه مسیر زندگی اش تغییر می کند

            
                                                                                    ***


پنجشنبه 87/12/29                         نام فیلم سینمایی: سرزمین ستمدیده: عراق
     ساعت پخش : 13:30                           محصول کشور : ترکیه، 2006
كارگردان : سردار آکار         بازیگران: نکاتی شاشماز، بیلی زین، غسان مسعود، گورکان اویگون

خلاصه داستان :
در ٤ جولای ٢٠٠٣ قرارگاه نیمه رسمی و مخفی نظامیان ترکیه در شمال عراق توسط نیروهای آمریکایی- متفقین شان- به رهبری سام ویلیام مارشال مورد حمله قرار گرفته و تمامی ١١ نفر نظامی ترک دستگیر و با گونی هایی که بر سرشان کشیده شده اند، از قرارگاه تخلیه و به طرف خاک ترکیه اخراج می شوند. سلیمان یکی از افسران ارشد ترک که این کار را توهین به غرور نظامی خود و سربازان ترک می داند، خودکشی می کند. او قبل از مرگ نامه ای خطاب به دوستش پولات عالمدار نوشته و از او می خواهد تا انتقام این بی حرمتی را از نیروهای آمریکایی و شخص سام ویلیام مارشال بگیرد.
                                                                                  ***  

جمعه 87/12/30                         نام فیلم سینمایی: چند روز مهربانی
ساعت پخش : 13:30                           محصول کشور : شبکه، 1387
كارگردان : سعید اسدی      
بازیگران: محمود عزیزی، زهره حمیدی، رحیم نوروزی، نعیمه نظام دوست، بهاره حسینی، آزاده مهدی زاده، فاطمه شکری

خلاصه داستان :
        داستان مردی است (با بازی محمود عزیری) که عاشق فیلمهای هندی و سفر به هند است. او ضمناً مردی است خسیس که به خاطر ولخرجی کم و کمک نکردن به بچه هایش، مورد شماتت و اختلاف فرزندانش می باشد. روزی وکیلی از هند به او زنگ می زند که او صاحب فرزند پسری است. همین باعث ایجاد اختلاف بیشتر در بین خانواده و خصوصاً همسرش که به او اتهام خیانت می زند. درحالیکه خودش نیز از این ماجرا خیردار نیست. او پیش مادرش می رود و ماجرا را جویا می شود و مادرش به او می گوید که زمانیکه خانواده آنها در سالهای دور در هند زندگی می کرده اند، پدرش در سن جوانی برای او از هند یک همسری اختیار کرده، و زمانیکه در حال سفر با قطار بوده اند برایشان تصادفی پیش می آید و آنها به ایران منتقل می شوند و او حافظه اش را نیز از دست می دهد.
                                                                                 ***

شنبه 88/1/1                                     نام فیلم سینمایی: تحت تعقیب
ساعت پخش : 13:30                           محصول کشور : آمریکا – آلمان، 2008
كارگردان : تیموربکمامبتوف
بازیگران: جیمز مک اَووی،  مورگان فریمن، آنجلینا جولی، ترنس استمپ

خلاصه داستان :
وسلی پسرجوان افسرده ای با اضطراب شدید است که به خاطرآنها قرص می خورد. اوکارمند حسابداری یک شرکت بزرگ با یک رئیس زن چاق و خشن به نام جنیس است وهمکاری به نام بری که با شوخی های بی مزه اش، وسلی را عصبی می کند. وسلی آرزو دارد که روزی بتواند از این زندگی کسالت با روبی روح نجات یابد ودرمانی بر درد اضطراب هایش بیابد. تا اینکه یک روز در دارروخانه ای که همیشه ازآن قرص اعصاب تهیه می کند با زنی ملاقات می کند که از او میخواهد به تشکیلات آنها بپیوندد. این زن که نامش فاکس است به وسلی میگوید، پدر وسلی هم که درکودکی وسلی و خانواده اش را ترک کرده عضو این گروه بوده و همان روزکشته شده است.
                                                                            ***
      

یكشنبه88/1/2                                     نام فیلم سینمایی: به نام پادشاه
ساعت پخش : 13:30                           محصول کشور : آمریکا، کانادا، آلمان 2007
كارگردان : اوبول
بازیگران: جیسون استتام، لی لی سوبیسکی، جان رایز دیویس، ران پرلمن

خلاصه داستان :
داستان فیلم مربوط به مردکشاورزی است که به همراه همسر و فرزندش در مزرعه اش زندگی می کند و زندگی بسیار ساده ای دارد او درکودکی در این دهکده رها شده و توسط مرد دهقانی بزرگ شده است. روزی همسرش به همراه پسرشان  برای فروش محصول و دیدن خانواده اش به شهر میرود و درست در همان لحظات  اولیه ورودشان، گروهی یاغی به آنجا حمله ور شده و پسرش را می کشند و زن را نیز به اسیری میبرند. این ارتش وحشی موجوداتی فاقد شعورانسانی و درحقیقت افرادی شبیه انسان اند که ماسکهایی به صورت دارند و بی چون و چرا از اربابشان که مردی سنگدل است و قصد تصرف فرمانروایی را دارد پیروی می نمایند.

                                                                            ***

دوشنبه 88/1/3                                     نام فیلم سینمایی: هالک شگفت انگیز
ساعت پخش : 13:30                           محصول کشور : آمریکا2008
كارگردان : لوییس لتریر
بازیگران: ادوارد نورتون، لیوتیلور، تیم روث، ویلیام هرت

خلاصه داستان :
بروس بنر( ادوارد نورتن ) دانشمندی است که بر روی پروژه استفاده از اشعه گاما برای درمان سربازان کار می کند. بروس که در قسمت قبل فیلم هالک از دست ارتش آمریکا فرارکرده بود به یک کشورآمریکای لاتین پناه آورده است و درآنجا زندگی پنهانی به عنوان یک کارگر کارخانه دارد. اما ارتش آمریکا موفق میشود بروس را از طریق ارتباط اینترنتی که وی بایک دانشمند به نام دکتر ساموئل استرنز دارد، بیابد ویک گروه را برای کشتن او اعزام می کند که سرکردگی آن با مردی جنگجو و خشن به نام بلانسکی است که یک روسی الاصل است که در انگستان آموزش نظامی دیده است. آنها پس از رسیدن به محل اختفای  بروس با او درگیرمیشوند، بروس در اثر عصبانیت تبدیل به غول عظیمی میشود که گروه نظامی در مقابل اوکاری از دستشان بر نمی آید.
                                                                              ***


سه شنبه 88/1/4                                     نام فیلم سینمایی: ودوباره بهار
ساعت پخش : 13:30                                     محصول کشور : ایران 1387
كارگردان : راما قویدل      بازیگران:مهدی پاکدل ،علی دهکردی ،مسا کرامتی ،محمد عمرانی،بهناز جعفری ،فرامرز کرامتی
 
خلاصه داستان:زوجی جوان به نام های غزل وآرمان در سالگرد ازدواجشان دچار اختلاف می شوند،ولی در استانه جدایی از یکدیگر تلاش مادر غزل باعث می شود که .....

                                                                               ***
چهارشنبه88/1/5

نام فیلم سینمایی: عنکبوت های یخی
ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : آمریکا، 2007
كارگردان : تیبورتکاکس
بازیگران: پاتریک مولدون، ونساویلیامز، توماس کالابرو، دیوید میلبرن

خلاصه داستان :
یک گروه ورزشی نوجوان برای تمرین اسکی وآماده سازی برای مسابقات به کوههای لاست درمنطقه لوگان ایالت یوتا میروند. دش دشیل که دراین مکان به صورت خصوصی تعلیم اسکی میدهد، قبلاً یک قهرمان اسکی بوده که بر اثرحادثه ای پایش به شدت آسیب دیده و دیگر نتوانسته به صورت حرفه ای به این ورزش ادامه دهد. بین او و یکی از اعضای گروه ورزشی به نام چاد براون که بسیار مغرور است، کشمکشی درمیگیرد و منجر به مسابقه ای میشود که چاد درآن پیروز میگردد و باعث میشود که چاد، دش را به خاطر عدم آمادگی اش تحقیرکند. اما به زودی اتفاقاتی رخ میدهد که چاد را در نظرش نسبت به دش دچارتحول می کند. در نزدیکی پیست اسکی یک آزمایشگاه علمی قرار داردکه روی عنکبوت ها تحقیق می کند.
                                                                              ***
                                                                                ***

پنجشنبه 88/1/6                                     نام فیلم سینمایی: چاپلین
ساعت پخش : 13:30                                     محصول کشور : انگستان، فرانسه 1992 كارگردان : ریچارد آتنبورو
بازیگران: رابرت دانی جی آر، جرالدین چاپلین، پائول رایس، جان تاو

خلاصه داستان :
براساس کتاب زندگی من نوشته چارلزچاپلین وکتاب «چارلی، زندگی وهنرش» نوشته دیوید رابینسون. فیلم درباره دوران های مختلف زندگی وکاری چارلز اسپنسر چاپلین نابغه هنرسینما وسلطان سینمای کمدی جهان از دوران کودکی تا زمان مرگش است. اینکه چگونه درکودکی مادرش که یک بازیگر تئاتر درجه دو است، تئاترهایش مورد توجه مردم قرار نمی گیرد و همین باعث بیکاری وی می شود و سپس دچاربیماری جنون می گردد و کارش به تیمارستان کشیده می شود و چارلی و برادرش را مجبوربه زندگی در نوانخانه می کنند.                                                                             ***جمعه88/1/7                                            نام فیلم سینمایی: مأمور انتقال 3
ساعت پخش : 13:30                                     محصول کشور : فرانسه، 2008
كارگردان : الیویه مگاتون
بازیگران: جیسون استتام، ناتالیا راداکووا، فرانسیس برلند، رابرت نپر

خلاصه داستان :
گروهی تبهکارقصد دارند هشت کشتی حامل زباله های صنعتی را وارد فرانسه نمایند. جانسون رئیس این گروه با وزیرتماس میگیرد و از او میخواهد که اجازه گذشتن این کشتی ها را از مرز به آنها بدهد، وزیرکه متوجه میشود آنها  والنتینا دخترش را گروگان گرفته اند تا وی را مجبور به انجام این کار نمایند به صورت ظاهری با این درخواست موافقت می نماید. از سوی دیگر راننده ماشینی که والنتینا با آن گروگان گرفته شده، مردی به نام مالکوم است که به سراغ دوست صمیمی اش فرانک مارتین می آید تا از وی کمک بگیرد، اما گروه تبهکار وقتی می فهمند که مالکوم قصد داردکه از همکاری با آنها سر باز بزند او را تعقیب و به شدت زخمی می کنند و مالکوم درحالیکه نزدیک به مرگ است میتواند خود را به فرانک برساند.
                                                                             ***


شنبه 88/1/8                                نام فیلم سینمایی: کوسه های خشمگین
ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : آمریکا، بلغارستان، 2005
كارگردان : دنی لرنر
بازیگران: کارین نمک، ونسا انجل، کوربین برنسن، تاد ینسن

خلاصه داستان :
موجودات یک سفینه فضایی درسیاره ای دیگر در حال انجام آزمایشاتی هستند که ناگهان در اثریک حادثه برخورد وتصادف، سفینه متلاشی شده یک سیلندر حاوی اشیای نارنجی رنگ رازآمیزی از آن به بیرون پرتاب شده و به زمین می رسد و پس از برخورد با یک کشتی روی دریا و متلاشی کردن آن به قعردریا فرو می رود. چند سال بعد یک زیردریایی تحقیقاتی که در همین نواحی( اطراف منطقه برمودا ) مشغول به کار است با مشکل بزرگی مواجه می شود. کوسه هایی که در اطراف زیردریایی هستند ناگهان ..... .
                                                                            ***یكشنبه 88/1/9                                   نام فیلم سینمایی: تماس تصادفی
ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : هنگ کنگ، 2008
كارگردان : بنی چان
بازیگران: لوئیس کو، باربی سو، نیک چئونگ، یی لیو

خلاصه داستان :
گریس دونگ زنی که متخصص طراحی روبات است و مدتی است که شوهرش فوت کرده و او با دخترخرد سالش  فانگ روتینگ زندگی می کند، یک روز در حین رفتن به محل کارش به طور ناگهانی توسط یک گروه تبهکار و قاچاقچی مواد مخدر ربوده می شود و با خشونت دریک خانه متروک زندانی می شود. تبهکاران به اشتباه گریس را به جای فرد دیگری دستگیرکرده وگمان می کنند برادرگریس مقداری از مواد مخدرآنها را دزدیده است و از گریس نشانی برادرش را می خواهند.گریس در زمانی که تبهکاران در زندان نیستند موفق می شود با اتصال سیم های تلفن شکسته داخل اتاق یک تماس تصادفی با مردی به نام ابانگ برقرارکند.

                                                                         ***

دوشنبه 88/1/10                                   نام فیلم سینمایی: ده هزارسال قبل ازمیلاد
ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : آمریکا، 2008
كارگردان : رولند امریک
بازیگران: استیون استریت، کامیلا بل، کلیف کرتیس، جوئل ویرجل

خلاصه داستان :
در زمانه ای در دوره  ما قبل تاریخ، پیر زنی به نام پیر مادر در میان قبیله ای که به دلیل کاهش جمعیت ماناک ها ( ماموت) دچار قحطی شده اند پیشگویی می کند که با آمدن یک دختر چشم آبی، اوضاع قبیله تغییرخواهد کرد. زیرا پیر مادر زبان جانوران را میداند و فرستادن این کودک را علامتی میداند که قراراست آنها را به سوی مکان ماناک ها هدایت کند. این اتفاق می افتد و قبیله از مرگ نجات می یابد و دختر چشم آبی بسیار عزیز میشود و قراراست که قویترین و شجاعترین مردان جوان قبیله شوهر وی گردد.

                                                                           ***


سه شنبه 88/1/11                                   نام فیلم سینمایی: به شمال خوش آمدید
ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : فرانسه، 2008
كارگردان : دنی بون
بازیگران: کد مرد، دنی بون، زا فلیکس، لورنزو آسیلیا فورت

خلاصه داستان :
فلیپ آبرامس که در یک اداره پست در شهر پروآنس، سمت مدیریتی دارد به درخواست همسرش ژولی تقاضای انتقال به یک شهرساحلی نظیرکاسی می کند، اما درخواستش رد میشود. زیرایک معلول در اولویت است، او بار دیگر و این بارتقاضای انتقال به شهرساحلی سنری سومر را میدهد و این بار وانمود به معلولیت می کند تا درخواستش حتماً قبول شود، اما درآخرین لحظات جلوی بازرس دستش رو میشود وکمیته انضباطی یک انتقالی تأدیبی به شهری درشمال برگ دراستان نرمادوگاله را برایش در نظرمی گیرد.
                                                                            ***چهارشنبه 88/1/12                                   نام فیلم سینمایی: آب و آینه
ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : شبکه تهران1387
كارگردان : پوریا آذربایجانی
بازیگران: بابك انصاری، آناهیتا هولت هوفر، نجمه یزدی نژاد، امیر رضا وزیزی و حسین موكاریان

خلاصه داستان :
پیام اصلی این تله فیلم بررسی نقش ساده زیستی و ضرورت توجه به مناطق دور دست و فقیرنشین كشور است. آبتین جوانی امروزی است که برای دوری از شهر به روستایی پناه آورده تا آنجا معلم شود. اهالی روستا و کدخدا از آبتین استقبال می کنند. او با ماه جهان که دختر جوانی است و حشمت آشنا می شود و حشمت از جریان علاقه خود به دختر جناب که از خانواده اعیان است می گوید. آنها در عین حال با هم به تعمیر مدرسه و راه اندازی آن مشغول می شوند. آبتین به کمک دوستانش و مابقی اهالی روستا سعی در راه اندازی قنات روستا را دارند.

                                                                           ***


پنجشنبه 88/1/13                                   نام فیلم سینمایی: ازبچه ها اجازه بگیرید ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : فرانسه، 2007
كارگردان : اریک سیوانیان
بازیگران: ساندرین بونیر، پاسکال لجیتیمس، آنه پاری لود، پیر کاسیگنارد

خلاصه داستان :
سه خانواده باربیه، سوباگ و میشوله دوواران بچه های شیطان وگاه بی ادبی دارند وشیطنت های این بچه هاکه مدام بیشترمیشود، والدین آنها را از زندگی بیزارکرده است. این سه خانواده وقتی با هم آشنا می شوند تصمیم می گیرند دنبال راه حلی بگردند تا کودکان خود را ازکارهای ناپسندی که انجام می دهند بر حذر دارند. فرانسیس و ماری، والدین لولا و رافائل درخانواده باربیه و آنا و دیوید، والدین راشل وسالوم هم درخانواده سوباگ تصمیم می گیرند به یک روانشناس مراجعه نمایند و در این باره از او مشاوره بگیرند.
                                                                            ***جمعه 88/1/14                                   نام فیلم سینمایی: کلاهبرداران
ساعت پخش : 13:30                          محصول کشور : آمریکا، 2003
كارگردان : ریدلی اسکات
بازیگران: نیکلاس کیج، سم راک ول، آلیسون لومان، بروس آلتمن

خلاصه داستان :
روی کلاهبرداری است که با شراکت دوست جوانش فرانک مدت هاست به کارکلاهبرداری های سازمان یافته مشغولند. روی ناراحتی اعصاب دارد و وقتی دچارتیک های عصبی میشود تمام سیستم بدنش به هم می خورد سپس دچار وسواس شدید میگردد. او قرص هایی صورتی رنگ میخوردکه پزشکش به او داده است. اما وقتی قرص هاتمام میشود مجبورمیشود به خاطر ناپدید شدن ناگهانی پزشک قبلی، به یک روانپزشک جدید مراجعه کند که نامش دکترکلاین است.


                                                                                                                                                        ***


سینما خنده عنوان دیگری برای پخش فیلمهای سینمایی است كه درنوروز 88با فیلم هایی همچون به دنبال روباه،جنجال بزرگ،بی نظم منظم،منو اسب آبی،چیچوفرانکو علیه آلکاپن،شوالیه سیاه،پول وبردار وفرار کن،لله بچه ها،نیمکت گرمکن ها،جانی انگلیسی ،پلیس بورلی هیلز (3)،تعطیلات مستر بین و.....  ارائه می شود
گفتنی است زمان پخش برنامه هاو تغییرات احتمالی آنهااز طریق پایگاه اطلاع رسانی شبكه تهران ارائه خواهد شد .